воскресенье, 18 марта 2012 г.

АДАПТАЦІЯ ПІД'ЇЗДУ до особливих потреб ЛЮДИНИ, яка пересувається на інвалідному кріслі


(Оформлення документів)
На сьогоднішній день не існує затвердженого порядку, що регламентує процес адаптації під'їздів житлових будинків до особливих потреб людей, що пересуваються на інвалідному кріслі. Які ж дії повинен зробити людина, яка відчуває потребу в адаптації під'їзду та побудови пандуса?
Відповідно до законодавства України обов'язки щодо адаптації під'їздів житлових будинків покладено на органи місцевого самоврядування або організації, у введенні яких знаходиться житловий фонд.

«Жилі приміщення, займані інвалідами або сім'ями, у складі яких вони є, під'їзди, сходові площадки будинків, в яких мешкають інваліди, мають бути обладнані спеціальними засобами і пристосуваннями відповідно до індивідуальної програми реабілітації, а також телефонним зв'язком. Обладнання зазначених жилих приміщень здійснюється органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями, у віданні яких знаходиться житловий фонд»(Закон України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» N 875-ХІІ, ст. ЗО).
Таким чином, в першу чергу, людині необхідно написати заяву на ім'я голови районної ради за місцем проживання. У цій заяві треба вказати прізвище, ім'я, по батькові, адреса і в довільній формі викласти проблему і пояснити, яка саме адаптація необхідна для забезпечення доступності під'їзду (встановити поручні, прибрати поріг, побудувати пандус і т.д.). Також важливо не забути поставити підпис і дату. Заяву можна відправити поштою, бажано рекомендованим листом з повідомленням, або передати в канцелярію районної ради особисто або через уповноважену особу. В останньому випадку заява готується у двох примірниках, один з яких з відміткою про реєстрацію залишається у заявника. До заяви бажано додати ксерокопії паспорта, ідентифікаційного коду, пенсійного посвідчення, довідки МСЕК.
Відповідно до Закону України N 393/96-ВР «Про звернення громадян» від 02.10. 1996 письмову відповідь повинен бути направлений заявнику протягом одного місяця з днями реєстрації заяви (ст. 20). Якщо відповідь на заяву не буде отриманий після закінчення зазначеного строку або отриману відповідь буде містити відмова в реалізації законного права на адаптацію під'їзду до особливих потреб людини з інвалідністю, це є підстава для звернення зі скаргою до міського голови або до районної прокуратури (ст. 28, 29). У разі відсутності відповіді до скарги необхідно додати копію заяви з відміткою про реєстрацію або повідомлення про доставку листа. У разі негативної відповіді - ксерокопію отриманого листа.
Одним із приводів для відмови може стати факт того, що у людини немає індивідуальної програми реабілітації (ІПР) або в ній відсутня відмітка про необхідність адаптації під'їзду, так як, відповідно до закону «Про основи СОЦІАЛЬНОЇ захищеності інвалідів в Україні» № 875-ХІІ , ст. ЗО, обладнання під'їздів відбувається згідно ІПР. Однак це не є нездоланною перешкодою. ІПР розробляється медико-соціальною експертною комісією на основі акту огляду інваліда протягом одного місяця з дня звернення. Також в ІПР можуть вноситися зміни та доповнення у разі необхідності. Для людини, що пересувається на інвалідному кріслі, може бути досить складно дістатися до місця проходження МСЕК. У «Положенні про медико-соціальну експертизу» № 83 від 22.02.1992 р. передбачена можливість проходження МСЕК вдома за рішенням лікарсько-консультаційної комісії районної поліклініки.



ЗРАЗОК ЗАЯВИ
Голові Тиврівської
районної ради
В.К. Вихристюку
Візочник С.В.,
проживаю за адресою:
смт.Тиврів, вул.Леніна, 23, Тел.2-15-43 ,
Шановний Віктор Констянтинович!
Я, Візочник Семен Васильович, інвалід 1 групи, з 2005 року в результаті травми хребта пересуваюся на інвалідному кріслі (№ довідки МСЕК).
Квартира, в якій я проживаю, розташована на п'ятому поверсі багатоповерхового будинку за адресою :......................
У зв'язку з наявністю п'яти ступенів перед входом у під'їзд, я позбавлений можливості виходити на вулицю, що негативно відбивається на моєму здоров'ї і не дозволяє мені вести активний спосіб життя.
Відповідно до закону «Про основи СОЦІАЛЬНОЇ захищеності інвалідів в Україні» № 875-ХІІ, ст. 30 обов'язки з адаптації під'їздів житлових будинків покладено на органи місцевого самоврядування. Прошу Вас розглянути питання про адаптацію ступенів ганку за адресою :.......................... шляхом будівництва пандуса з урахуванням існуючих архітектурних норм.
З повагою,
Підпис Дата

Комментариев нет:

Отправить комментарий

http://podillay.blogspot.com/